DE EN

ikona Napisz do nas e-mail

ikona Strona główna

Brak wtyczki FLASH lub wyłączone JS.

Kliknij, tutaj

aby pobrać i zainstalować wtyczkę.

W przeglądarce musisz również włączyć obsługę Javascripts.

KONTAKT Z NAMI
centrala Szczecin: tel. 91/ 469 10 10 sprawy techniczne GSM 515 510 500 sprawy handlowe GSM 507 070 711
telefon kontaktowy:
71/ 325 60 36
wyślij do nas fax:
kom. 515 510 500
napisz do nas e-mail:
biuro@ajb-klima.pl

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA

 

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przeżywa w ostatnich latach intensywny rozwój w całej Europie, również i w Polsce. Powstaje coraz więcej domów i obiektów wykorzystujących energię z otoczenia (powietrza). Trend ten będzie jeszcze bardziej widoczny w najbliższej przyszłości. Pompy ciepła powietrze-woda cieszą się ogromną popularnością w krajach Europy Zachodniej. W Polsce wciąż brak świadomości - braku wiedzy na temat nowoczesnym rozwiązań zastosowanych w pompach ciepła /np. sprężarki typu INVERETER o modulowanej wydajności grzewczej - znaczenie lepiej się sprawdzają w niższych temperaturach niż sprężarki ON-OFF/.  Również wciąż powtarzany slogan o małej wydajności tego typu urządzeń w stosunku do panującewgo w Polsce surowego klimatu - zniechęca niektórych Inwestorów do bliższego przyjżeniu się pomp ciepła powietrze-woda. Niepotrzebnie - bo pompy ciepła powietrze-woda stanowią dla większości tradycyjnych źródeł ogrzewania jak i dla gruntowych czy wodnych pomp ciepła znakomitą alternatywę.

Rosnące ceny ropy naftowej i gazu, zmniejszające się zasoby surowców, zmiana klimatu na cieplejszy - wszystko to sprawia, że Inwestorzy jednak coraz częściej sięgają po pompy ciepła powietrze-woda. Powietrze atmosferyczne lub odpadowe z procesów technologicznych stanowi znakomite źródło energii dla pompy ciepła. Systemy grzewcze z pompami typu powietrze/woda nie wymagają pracochłonnych i kosztownych prac ziemnych.

Według prognoz wielu ekspertów sprężarkowe inverterowe pompy ciepła będą wkrótce stanowić podstawowe źródło ciepła do zasilania niskotemperaturowych systemów ogrzewania. W chwili obecnej na świecie jest zainstalowanych ponad 80 mln pomp ciepła. Ale najszybciej obecnie rozwijającą się technologią grzewczą, wykorzystującą odnawialne źródła energii, jest technologia pomp ciepła powietrze-woda. Gorąco więc polecamy ten system, zwłaszcza gdy ma być on zastosowany w nowobudowanym domu. Pompa ciepła powietrze - woda to znakomity sposób również na modernizację istniejących kotłowni olejowych /redukcja kosztów eksploatacji często o ok. 50% !/.

Proponujemy Państwu kilka modeli /starannie dobieramy producentów i modele - sprawdzamy parametry COP w średnich i niskich temperaturach, spadek mocy grzewczej wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, jakość wykonania i koniecznie dobry stosunek cena/jakość - polecamy z czystym sumieniem: PANASONIC Aquarea /firma japońska, serii SDF, T-CAP i Monoblok/ lub MITSUBISHI ELECTRIC - NABILATON /firma japońska, nowe modele ZUBADAN i Power Inverter - jedne z najlepszych pomp ciepła na świecie/.

PANASONIC AQUAREA (low temperature)                                                                                                 

W wielu krajach, jak np. Szwecja, Niemcy, Francja, Finlandia, Austria, Szwajcaria, liczba domów i obiektów wyposażonych w powietrzną pompę ciepła bardzo dynamicznie rośnie. Corocznie liczba ta wzrasta prawie dwukrotnie. W 2008 roku co drugi dom budowany w tych krajach był wyposażony w pompę ciepła. W 2009 i 2010 roku było ich jeszcze więcej. W Polsce wybierają je coraz częściej osoby budujące swoje domy, jako podstawowe źródło ciepła do ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Powietrzne pompy ciepła są czyste i niezawodne.


Nasze filmiki video (z montaży pompy ciepła powietrze-woda) - kliknij na poniższy znaczek :

filmiki video - montaże AJB KLIMA


Powietrzna pompa ciepła wykorzystuje przy pomocy niewielkiej porcji energii elektrycznej niskotemperaturową energię cieplną, która jest rozproszona, ale i zmagazynowana w środowisku (w powietrzu). Zamienia ją na użytkową energię cieplną i umożliwia zarówno ogrzewanie jak i klimatyzowanie pomieszczeń indywidualnych oraz przemysłowych. Proces ten jest tani i efektywny. Pozwala znacznie zredukować koszty ogrzewania, ponieważ tylko ok 25-35% potrzebnej energii pochodzi z sieci elektrycznej. Pozostałe 65-75% energii to darmowe ciepło ze środowiska naturalnego. Aby lepiej uzmysłowic to przeliczenie, posłużmy się przykładem: do wytworzenia np. 3-5 kWh użytkowej energii cieplnej potrzebujemy zaledwie 1 kWh energii elektrycznej! COP=3,0 do 5,0. Pompa ciepła jest wysoce efektywnym i sprawnym źródłem ciepła w naszym domu lub firmie.

Podstawowym parametrem pompy ciepła jest COP czyli sprawność. Przy COP powyżej 1,3 pompa ciepła staje się bardziej opłacalna od oleju i LPG, powyżej 2,5 nawet od gazu ziemnego /kocioł gazowy kondensacyjny/, powyżej 2,0 /od peletu/ oraz powyżej 2,7 od "ekogroszku" - który z ekologią niewiele ma wspólnego. Średnie COP dla pompy ciepła powietrze woda wysnosi najczęściej w sezonie grzewczym ok. 3,0. Oczywiście w okresie lata /możemy wtedy używać jej do taniego podgrzewania  CWU/ sprawność COP wynosi dużo więcej /nawet 5 czy 6/. Już przy temperaturach powietrza powyżej 0 st. na zewnątrz COP powietrznej pompy ciepła jest wyższe niż COP pompy ciepła gruntowej ! Najlepsze w naszej ofercie pompa ciepła typu powietrze-woda osiągają sprawność COP 4,74 dla A7/W35.

 

Pompa ciepła

Zakres pracy tych urządzeń w trybie monowalentnym ograniczony jest do temperatur zewnętrznych -20°C lub  często nawet -25°C (PANASONIC T-CAP, MITSUBISHI ZUBADAN). Chociaż wydajność powietrznych pomp ciepła najczęściej spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej to średnia temperatura w sezonie grzewczym (ponad 200 dni) jest dodatnia (zwłaszcza w zachodnio-północnej Polsce: Zachodniopomorskie, Pomorskie, Lubuskie, Wielkopolskie, częściowo Dolnośląskie), a liczba dni z temperaturą dodatnią przekracza 70%. Najlepsze modele: Panasonic T-CAP i Mitsubishi Electric serii Zubadan - utrzymują stałą moc grzewczą aż do temp. zewnętrznej -15°C !

 

Zobacz średnią miesięczną temperaturę / kliknij na poniższy obrazek :

średnie temperatury miesięczne

np. dla Szczecina:
styczeń 2004 -2 st.C/ luty 2004 +2 s.C/ styczeń 2005  +3 st.C/ luty 2005  -1 st.C/ styczeń 2006 -5 st.C/ luty 2006 -1 st.C/ styczeń 2007 +5 st.C/ luty 2007 +2 st.C/ styczeń 2008 +3 st.C/ luty 2008 +4 st.C/ styczeń 2009 -1 st.C/ luty 2009 0 st.C/ styczeń 2010 -5 st.C/ luty 2010 -1 st.C
/ styczeń 2011 0 st.C/ luty 2011 -2 st.C/ styczeń 2012 +1 st.C/ luty 2012 -3 st.C/ styczeń 2013 -1 st.C/ luty 2013 0 st.C  

Grzałka elektryczna montowana fabrycznie w jednostce wewnętrznej (zależnie od modelu), tzw. back-up heater, przejmuje szczytowe zapotrzebowanie na ciepło, które w zależności od warunków i strefy klimatycznej wynosi ok. 5-10% (w Polsce średnio zaledwie kilkanaście dni w roku to czas, kiedy temperatury powietrza zewnętrznego spadają poniżej granicznej temperatury -5°C). W tych dniach pracę pompy ciepła będzie wspomagała dodatkowa grzałka elektryczna. Pozostała część zapotrzebowania na ciepło pokrywa pompa ciepła. Nominalna moc grzewcza pompy ciepła dobierana jest na ok. 70-90% zapotrzebowania mocy grzewczej budynku. Podczas najzimniejszych dni (np. poniżej -10°C - możliwość dowolnego ustawienia przez Inwestora) włącza się wspomaganie systemu grzałką elektryczną. Pozwala to zoptymalizować koszty inwestycyjne i eksploatacyjne systemu pompy ciepła, a dzięki zastosowaniu sprężarki inwerterowej (płynna regulacja wydajności) moc grzewcza pompy jast zawsze dopasowana do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku. Jest to obecnie najkorzystniejszy sposób regulacji jaki występuje na świecie w zakresie sprężarkowych pomp ciepła. W przypadku niespodziewanej awarii, tak zwymiarowana pompa ciepła zapewni nam bezpieczeństwo nawet przy największych mrozach.
 
Z termodynamicznych podstaw działania pomp ciepła wynika, że ich efektywność energetyczna zależy przede wszystkim od różnicy temperatury między źródłami. Efektywność jest tym większa im niższa będzie temperatura nośnika ciepła podgrzewanego w skraplaczu. Głównym obszarem zastosowania powinny więc być niskotemperaturowe ogrzewania wodne (podłogowe - temp. zasilania wody 35°C lub z konwektorami wentylatorowymi - temp. zasilania wody 45°C), choć z powiedzeniem można zastosować również przewymiarowane grzejniki panelowe (dobrane dla temp. zasilania wody ok. 55/45°C)

Dlaczego pompa ciepła powietrze-woda ?

 

Optymalne wykorzystanie technologii pompy ciepła

Pompy ciepła są czyste i niezawodne i standardowo wykorzystują technologię 'woda-woda' lub 'powietrze-powietrze'. System 'powietrze-woda'  stanowi najlepszą z obu technologii, łącząc w sobie wykorzystanie powietrza jako:

Darmowa energia z powietrza

Źródła ciepła dla niskotemperaturowych systemów grzewczych to m.in. konwencjonalne paliwowe kotły grzewcze oraz energia elektryczna. Powietrzna pompa ciepła jest alternatywnym, o wiele bardziej wydajnym rozwiązaniem. Ponad 70% energii wykorzystywanej przez pompę ciepła przez cały rok jest swobodnie dostępne w powietrzu. System może działać w temperaturach nawet do -20/-25°C. Dzięki temu pompa ciepła jest w stanie wytworzyć ilość ciepła niezbędną do komfortowego ogrzania domu. Aby podnieść niską temperaturę, każda pompa ciepła potrzebuje energii elektrycznej (m.in. do napędu sprężarki).

 

Elastyczne zastosowanie, łatwy montaż

System składa się z dwóch kompaktowych jednostek - zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostkę zewnętrzną można umieścić na zewnątrz nowego lub istniejącego już budynku mieszkalnego. Jednostkę wewnętrzną można zamontować w dowolnym miejscu, ponieważ nie wymaga ona specjalnego pomieszczenia technicznego. Pompy ciepła instalujemy na terenie Wrocławia oraz całej Polski
 

Całościowe rozwiązanie dla całorocznego komfortu

W kwestii komfortu powietrzna pompa ciepła spełnia podstawowe zadanie dostarczania ciepła, ale to nie wszystko. System przeznaczony jest również do dostarczania przez cały rok ciepłej wody użytkowej, a dzięki możliwości wybrania opcji chłodzenia podczas gorących letnich miesięcy zapewnia komfort przez cały rok.

FAKTY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE !
PORÓWNAJ NASZE POMPY CIEPŁA POWIETRZE - WODA Z KONKURENCJĄ - MY NICZEGO NIE UKRYWAMY !Z pompą ciepła doskonale współpracuje m.in wodne niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe >

 

tagi: pompy ciepła Wrocław | pompa ciepła Wrocław

LOGO AJB KLIMA AJB Klima - Klimatyzatory , Pompy ciepła, Rekuperatory, Ogrzewanie podłogowe: Wrocław, Szczecin, Poznań, Bydgoszcz, Łódź, Warszawa...pompy ciepła Panasonic Aquarea, pompy ciepła Atlantic Excelia NOWE ZASADY DOTYCZĄCE COOKIES: W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z naszej witryny bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies.

pompa ciepła Wrocław | pompy ciepła Wrocław Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych

breitling replica watches breitling watches replica replica rolex daytona rolex replica swiss swiss rolex replica replica tag watches